Hakkımda
Çalışma deneyimlerim 2012 yılında İstanbul'a gelişim ile başlamış oldu. Üniversite eğitimimim boyunca sürekli olarak part-time işlerde görevler aldım. Farklı sektörlerde farklı seviyelerde çalıştığım için zamanla iş süreçlerine farklı bakış açıları katarak gözlemleyebilir hale geldim. Çalışma hayatına erken başlamış olmanın verdiği olgunluk ve deneyimler sayesinde çalışma kariyerim kısa sürede olgunlaştı. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi lisans eğitimimi tamamladıktan sonra öğrenim hayatıma Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Ekonomisi yüksek lisans programı ile devam ediyorum. Lisans bölümünü tamamladığımda tamamen odaklanarak ve hızlıca iş kariyerime başladım. Finans sektöründe part-time stajlarım sonrasında farklı bir alana yönelmem gerektiğini anlamam uzun sürmedi. Daha hareketli, insanlarla iletişim içinde olacağım ve yeni teknolojileri de takip edebileceğim bir sektör aramaya başladım.

2016 yılında Türkiye'de elektrik ve elektronik marketinde B2B ve B2C iş yapmak isteyen lider toptancı firmasında e-ticaret stajı ile dijital kariyerime başlamış oldum. 1.5 yıllık deneyim boyunca temel SEO, Frontend UI &UX, E-Mail Marketing, Google Ads, Facebook Ads, GTM, Google Analytics gibi kavramları anlamaya başladım. Aynı zamanda stratejik planlama, özel gün iletişimi ve dijital bütçe yönetimi konusunda tecrübelerim oluştu. Marka bakış açısıyla ajans yönetimini yürüttüm, düzenli toplantılar ve içerik planlaması yapıldı. Kariyerimin devam eden yıllarında Inveon'da "Account Manager" pozisyonunda göreve başladım. Burada e-ticaretin tüm süreçlerini ve teknik detaylarını öğrenme şansım oldu. E-ticaret ve dijital danışmanlık kapsamında sektöründe lider firmaların dijital bütçelerini yönetiyorduk. Watsons, Columbia, Colin's, Aker, Suwen, Ayje, Homemade Aromaterapi gibi firmaların pazarlama ekipleri ile düzenli görüşmeler yaparak kampanya bazlı strateji geliştiriyorduk. Performans verilerini izleyerek veriler üzerinden anlamlı sonuçlar çıkartıp, çeyreklik hedefler belirleyerek metrikleri bu hedefler doğrultusunda optimize ediyorduk. Ajans ve performans partneri olarak müşteri memnuniyetini sağlamak ve heyecanı diri tutabilmek için çok çalışıyorduk. Dijital sektörde hızlı reaksiyonların verdiği çıktıları metriksel olarak ölçümleyebilmek bence bu alandaki en büyük heyecan.

2020 senesinde Türkiye'nin ödüllü dijital performansı ajansı olan Hype şirketinde P&G müşterisi ile çalıştık. P&G için oluşturulan 5 kişilik core ekipte yer aldım, 1 yıllık süre boyunca 15 kişilik kocaman personel ile bir mini ajans oluşturduk. Global bir müşterinin tüm fatura süreçlerini ve iş bakış açısını anlamak, P&G gibi markaya dijital strateji oluşturmak ve takibini yapmak tatmin edici bir deneyimdi. Bu deneyim sonrasında Türkiye'nin önemli dijital performans ajanslarından Digital House'tan "Performance Team Lead" pozisyonu için teklif aldım. Kişisel gelişim ve yönetici deneyimi motivasyonu ile 2021 Yılının Ağustos ayından beri Dijital House şirketinde Team Lead pozisyonunda çalışıyorum. E-ticaret disiplininde Dockers, ING Bank, Logitech, Hemington, Knits, Timberland, Eastpak, Nocturne, Kale Kilit, Tommy Life, Lufian, Gulaylar, Indiba Yoga, WRX Trade, Nasaqu gibi firmaların performans kanallarını ve bütçelerini yönetiyoruz. Düzenli görüşmeler sonrasında müşteri ihityaçlarını hedefler doğrultusunda gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de verinin gücüne inanıyoruz. Ekibimde bana bağlı çalışanların düzenli görüşmelerini yaparak aynı zamanda sektör bilgi ve deneyimlerini de artırmayı hedefliyorum.

6 yılı aşkın süre içinde bir çok farklı yönetim şekli ve ölçümleme metodunu gördüm. Farklı takımların birbirleri ile olan iletişimin önemini ve iş takibini koyallaştırmanın yollarını deneyimlemek gelecek için çok kullanışlı sonuçlar üretiyor. Bu sektörün verdiği enerji ile olsa gerek kişisel olarak bir çok alanda da merakım gelişmeye başladı. Lise yıllarımdan beri lisanslı oynamaya devam ettiğim basketbol kariyerim üniversite mezuniyeti ile tamamlandı. Bu dönemden sonra da doğa da olmanın önemini anladıkça kampçılık kültürüm gelişti. Farklı kültürlerin yemeklerini denemeyi ve sokak lezzetlerini tatmayı çok severim. 2017 yılından beri elektronik müzik ile ilgileniyorum, @barbobeats adında bir instagram sayfam var. 2022 yılında da Spotify'da BARBO adıyla ilk parçamı yayınlıyorum. Pandemi döneminde strateji oyunlarına, satranç ve NFT marketlerine merakım gelişmeye başladı. Haftalık olarak teknoloji bültenleri okumayı ve arkadaşımlarımla paylaşmayı da çok severim.

Aktif olarak kullandığım performans araçları:

  • Paid Search: Google Ads, Facebook Ads, Google Merchant Center (for shopping ads), Criteo, RTB House
  • Behavioral Targeting and Reporting: Google Analytics, Adobe, Statista, Gartner 
  • Data Visualization and Reporting: Google Data Studio, Analytics 360, Google Sheets and Excel
  • Customer Experience (CX) : Google Optimize, Hotjar, Insider, PersonaClick, Segmentify, Clarity
  • SEO & Keyword Planner: Semrush, ahrefs, Google Search Console, Keywords Planner
  • E-Mail Marketing: Euromessage, Emarsys
  • Time Management & Commination: Harvest, Click Up, Asana, Jira, Pipeline, Discord, Whatsapp, Gmail, Yandex, Outlook